[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: mallaMaja  
Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Sastavi za osnovnu skolu
Sastavi za osnovnu skolu
mallaMaja Date: Ponedeljak, 2012-10-01, 3:08 PM | Message # 1
VIP CLAN
Posts: 465
Reputation: 3
Reputation: 2
Offline
OSOBINE MALOGRAĐANSKIH DRUŠTAVA

Mnogi istaknuti ljudi nisu bili shvaćeni od svojih savremenika jer su bili ispred svog vremena. Jedni od njih su i Mikelanđelo, Leondardo da Vinči, Mone, Tesla, Van Gog... Ali samom svojom genijalnošću shvaćeni su tek kasnije kad su ljudi shvatili koliki značaj imaju njihovi izumi i sama njihova stvaranja. Ljudi su često surovi, nedozvoljavaju neke novine nda budu usvojene u koje će nekad celom čovečanstvu biti od koristi. Često se dešava da ri ljudi žive u izuzetnoj bedi ustrajavajući u svojim idejama ali tek posle njihove smrti dolazi do samog značaja njihovih dela.
Da su nihovi savremenici samo malo više ima više poverenja u te ljude život bi mnogo pre bio lakši i lepši svima nama. Ali, to se često ne dešava, jer su ljudi puni predrasuda, sujetni i ne žele nešto tako radikalno bojeći se nečeg iz neznanja.
U današnjem vremenuljudi brzo žive i koriste sve moguće tehnologije koje su izmišljene upravo zahvaljujući ljudima koji su bili ispred svog vremena. Danas u svetu postoje i laboratorije u kojima se mnogi izumi eksperimentišu u koje financiraju ljudi koji su shvati značaj tehnologije budućnosti. Mi sad za mnoge te izum još ne znamo ali vremenom će ući i u sastavni deo našeg života.

ewo sastav koji sam ja napisala,pa ako nekom posluzi
mallaMaja Date: Ponedeljak, 2012-10-01, 3:09 PM | Message # 2
VIP CLAN
Posts: 465
Reputation: 3
Reputation: 2
Offline
SANJALA SAM O VELIKIM MORIMA
Pučina,nepregledno more. Sunce se rađa. Mirno poigravanje talasa smirujhe mi uzburkane misli. Svuda nepregledna pučina,kopna nigde na vidiku. Ja samo na nekom brodu. Morsko prostranstvio se čini neprekidno a čovek mali ali ipak toliko moćan da ta beskrajna morka prostranstva preplovi, istraži morske dubine i stigne gde god poželi. U daljini se vidi samo horizont. Pitam se šta bi bilo da nema kopna kako bi živeli bez kopna i da postoji samo nepregledno more. Srećom,pa toga nema. Brodom čovek može obići celu zemaljsku kuglu i videti sva čudesa ovog sveta. Svaki čovek ima u sebi duh istraživača. Svi mi želimo preći velika morska prostranstva a opet se ipak vratiti kopnu,svom domu. Tu je čovek ipak siguran i zaštićen za razliku od vetra, kiše i bure na nemirnim morskim valovima. Lepota je vidljiva ali nedostižna i zadrživa. Putevi lepote su veoma čudni i sačinjeni su od bezbroj trenutaka ali je svaki neponovljiv. Tako i biva trenutak bespomoćnosti u beskrajnom morskom prostranstvu je poseban za svakog čoveka i vredan sećanja na njega.
mallaMaja Date: Ponedeljak, 2012-10-01, 3:09 PM | Message # 3
VIP CLAN
Posts: 465
Reputation: 3
Reputation: 2
Offline
Eeeevo jeedan sastav na temu moji ciljevi i ideali...napisala sam ga juce u 23:30h drugu...lol....

Moji ciljevi i ideali

U poslednje vreme, cesto razmisljam o svojoj buducnosti, o svom buducem zanimanju. Svaki covek koji nema svoj cilj, izgubljen je i on zivi od trenutka do trenutka, covek koji ima cilj ’’grabi’’ ka njemu dok ga nedostigne, a kada ga dostigne, pronalazi novi.
Kao decak imao sam mnogo malih ciljeva, da se popnem na drvo, naucim da vozim rolere..., ali sada shvatio sam da su ti ciljevi ispunili moje ranije detinjstvo i da kao tinejdzer moram sebi stvoriti neki veci cilj, stoga je vecina mojih razmisljanja zapoceto, upravo, na ovu temu. Upis u zeljenu srednju skolu... to mi je sada glavni cilj. I ako znam da je put ka zeljenoj srednjoj skoli trnovit i krivudav, i da je razlika izmedju uspeha i totalnog upropastenja moje buducnosti mala trudim se, i trudicu se da ostvarim sto bolje moguce rezultate na maloj marturi. Voleo bih da upisem srednju ugostiteljsku skolu, i da, kada je zavrsim, naravno, otvorim luksuzni restoran u Italiji. Kada bih to uradio voleo bih da upoznam ‘’onu pravu’’ i da sa njom osnujem porodicu. To je za mene ideal moje buducnosti, i ako znam da nije san svakog tinejdzera da radi ovaj posao, ovo je moj san, moj cilj, moj ideal za kojim tezim.
Da bi se u bilo kojem poslu napredovalo potreban je trud, volja, snaga i strpljenje. Ako covek voli ono cime se bavi, onda nije ni vazno cime se bavi.
mallaMaja Date: Ponedeljak, 2012-10-01, 3:09 PM | Message # 4
VIP CLAN
Posts: 465
Reputation: 3
Reputation: 2
Offline
Prijateljstvo
Prijatelji? Ko su zapravo prijatelji? Postoji bezbroj odgovo na ovo naizgled jednostavno pitanje.Jedni tvrde da pravi prijatelji zapravo ne postoje i da ce vam svako kad-tad zabiti noz u ledja,a drugi opet veruju da postoji pravo prijateljstvo i ljudi koji su spremni da vam pomognu i u dobru i u zlu.
Nije lako sagledati ko ti je pravi prijatelj,a ko nije u gomili ljudi,sa kojima se svakodnevno druzish. mozesh imati bezbroj drugova i dugarica,ali retki su oni pravi prijatelji koji su sa tobom kad places i kad se smijes. pravi prijatelj te uvjek shvata u bilo kojoj situaciji da se nalazis,u bilo kojem trenutku uvek je uz tebe i hrabri te,podrzava te.Kad svi kazu protiv tebe lose, tvoj pravi prijatelj nikad nista nece lose reci o tebi,naprotiv -samo dobro.to je prijatelj koji te shvata u svemu i u dobru i u zlu.
Prijateljstvo je vredno velikih odricanja i žrtvi. U njemu ne treba samo uzimati već i davati i to u najvećoj mogučoj meri. treba ga odrzavati,negovati , nedati mu da se raspadne.Mada se pravo prijateljstvo nece raspasti tako lako. Verujem da postoje pravi prijatelji koji su spremni da za vas uchine sve,bash sve,koji vam daju snagu i podrshku.
Mnogi ljudi ulaze u vash zivot i izlaze iz njega brzinom svetlosti,neki ostave trag u vashim srcima,a neke zaboravite.Ljude koji su vam prijatelji ne mozete tako lako zaboraviti,oni su tu sa vama chak i kad nisu tu,kad nisu fizichkiprisutni,oni su tu da vas podrze.Ljudi sa kojima niste u nikakvom srodstvu,a opet se osecate kao da jeste. Teshko je naci pravog prijatelja koji je uvek uz vas,chak i kada bi zeleo da bude negde drugde,onog koji vas pita kako ste i saceka vash odgovor,koji zna sve o vama,a i dalje vas voli...e,to je pravi prijatelj.kad pomislim samo koliko bi nam bilo dosadno bez prijatelja oko nas.I zato se potpuno slazem sa nekim starim mudracem koji je reko da je samo onaj chovek koji ima prijatelje,zapravo bogat chovek.

Takodje Verujem da postoje i neki okrutni ljudi koji ce zeleti da vas iskoriste i koji ce se praviti da su vam prijatelji samo da bi neshto dobili od vas.oni koji gaze preko vas kao preko praznog papira bacenog na zemlju.SVESNO!a nisu ni procitali sta je na papiru napisano...“pazi!osetljivo!“.to nije prijateljstvo.

Zadovoljna sam zato sto imam nekoliko pravih prijatelja na koje mogu uvek da se oslonim i u dobru i u zlu i koji moj zivot cine lepsim i zanimljivijim, jer bez njih zaista nista ne bi bilo isto.
Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Sastavi za osnovnu skolu
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Osnivaci
Ana Babic /Sefica/
Marija Nikolic /mallaMaja/
Nikolina Djuzic /NiNa/



+381/ --- / -- -- mestozazabavu@gmx.com
Lokacija
sample map